You are currently viewing Edukacja przedszkolna 74-97

Edukacja przedszkolna 74-97

Dzień dobry moi Drodzy!

Witajcie w pierwszym dniu wakacji. Jestem ciekawa czy macie już zaplanowane wyjazdy. W tym tygodniu zajmiemy się różnymi środkami transportu dzięki, którym jest możliwe poruszanie się na bliższe i dalsze odległości. Posłuchajcie zagadek dźwiękowych i spróbujcie odgadnąć o jakie środki transportu chodzi?

https://www.youtube.com/watch?v=kShLSH-J81A

Wcześniej poznaliście numery alarmowe, a teraz czeka Was zadanie, aby połączyć je z właściwymi osobami:

https://www.domowyprzedszkolak.pl/item/numery-alarmowe-plansza-do-druku-418

Poznajcie piosenki o numerach ratunkowych i spróbujcie nauczyć się ich na pamięć.

Na zakończenie proponuję zadanie polegające na połączeniu kropek i pokolorowaniu obrazka.

http://rzeczny.policja.waw.pl/kr/aktualnosci/64214,Kolorowanka-na-ferie.html


LEKCJA 96

Bezpieczny przedszkolak na wakacjach – utrwalamy numery alarmowe

Witam Was w kolejnym tygodniu

Mam nadzieję, że jesteście w dobrych nastrojach i macie ogromną ochotę na wspólną zabawę.

Na dzisiejszych zajęciach utrwalimy numery alarmowe. Dowiecie się również, jak powinniście się zachować w trudnych, czasami niebezpiecznych sytuacjach.

Aby melodycznie rozpocząć dzisiejsze spotkanie, zachęcam Was do odsłuchu piosenki Bezpieczna droga

Jeśli lubisz się ruszać, zatańcz do piosenki.

Numery alarmowe –utrwalamy numery alarmowe i dowiadujemy się jak należy się zachować w trudnych sytuacjach. Tworzymy plakat z numerami alarmowymi.

Każdy z nas czasami potrzebuje pomocy. Bardzo ważne jest aby znać na pamięć numery alarmowe i umiejętnie z nich korzystać. Julek, bohater bajki, wszystko Wam dokładnie wyjaśni. Dzieci starsze zachęcam do wykonania plakatu z numerami alarmowymi.

Zachęcam do uważnego obejrzenia animacji Pojazdy – piosenki i filmy dla dzieci @Kanał dla dzieci – Lulek.tv

Czy zapamiętałeś numery alarmowe? Spróbuj wykonać swój plakat z numerami alarmowymi?

Polska Policja – Bądź bezpieczny z Szymonem – poznajemy zasady bezpieczeństwa
z Polską Policją. Oglądamy bajkę edukacyjną

A na zakończenie jeszcze jedna bajeczka edukacyjna. Została ona przygotowana przez Polską Policje specjalnie dla Was. Zachęcam do uważnego obejrzenia filmiku. Porozmawiaj
z najbliższymi o sytuacjach, które zostały w nim przedstawione.


LEKCJA 95

Odkrywamy piękno polskich gór

Witam Was serdecznie kochane przedszkolaki

Dziś poznamy górskie krajobrazy. Góry, piękne góry – są wyjątkowe o każdej porze roku. Zresztą przekonajcie się sami. Zachęcam Was do odkrycia piękna Tatr i Karkonoszy podczas oglądania filmu Piękno –polskich gór – Timelapse 4K – Tatry, Karkonosze. Wsłuchajcie się

w szum górskiego potoku – och, jak przyjemnie szumi!!!

Góry są piękne, ale i niebezpieczne. Do każdej górskiej wyprawy należy się starannie przygotować. Dzisiaj dowiedzie się jak należy się ubrać na górską wyprawę. Zachęcam Was do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK Górska Wędrówka z Zosią i Kubą cz. 2 – Jak się ubrać?

https://www.youtube.com/watch?v=A7G3ETe1-eY

Zachęcam Was również do odsłuchu piosenki, którą możecie znaleźć na stronie

PZU Niestraszki – Julek Pechulek „W góry” – teledysk

Myślę, że poznawanie gór troszkę Was zmęczyło i przyda Wam się odrobinka odpoczynku. Zapraszam Was do obejrzenia bajki Bezpieczeństwo w górach – bezpieczne wakacje. Poznacie zasady górskich wędrówek razem z bohaterami bajki 123 edukacja.pl

LEKCJA 95

Witajcie moi Kochani!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie Wasi rodzice mają już wakacyjne plany. Aby zwiedzać trzeba mieć dobrą kondycję zapraszam Was na zajęcia ruchowe przy muzyce.

A teraz czas trochę popracować. Przed Wami różne karty pracy i zadania związane z wakacjami. Wybierzcie sobie te, które najbardziej Wam się podobają.

Na wakacyjnych wyprawach można zaobserwować wiele ciekawych rzeczy. Mam teraz dla Was propozycję stworzenia lornetki z rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych. Przygotujcie rolki, sznurek, klej i nożyczki oraz kolorowy papier lub taśmy klejące jeśli macie. Poniżej możecie zobaczyć krok po kroku, jak zrobić własną lornetkę.


LEKCJA 94

Krajobrazy polskie – poznajemy mapę i uczymy się z niej korzystać

Polska to bardzo piękny i bogaty kraj. Dobrodziejstw mamy wiele: morze, góry, jeziora (…). Dziś postaram się Wam przybliżyć nasze polskie krajobrazy. Nauczymy się również odczytywać mapę. Zapraszam Was serdecznie do wspólnej zabawy.

Polskie krajobrazy – poznajemy piosenkę. Rysujemy wybrany krajobraz.

Zachęcam Cię do posłuchania piosenki Polskie krajobrazy.

Malarz, bohater piosenki, zwiedzając nasz kraj namalował obrazy przedstawiające krajobrazy Polski. Policz, ile obrazów namalował malarz? Spróbuj narysowany wybrany przez siebie krajobraz. Do wykonania tego zadania będziesz potrzebować kartkę, kredki i super pomysł.

Poznajemy polskie krajobrazy – Słuchamy wiersz Małgorzaty Barańskiej Polskie krajobrazy. Poznajemy kolory na mapie i ich znaczenie. Rozwiązujemy quiz.

Zachęcam Cię do zobaczenia zajęć dydaktycznych dla przedszkola – Polskie krajobrazy.

Spróbuj odpowiedzieć na pytania pojawiające się w programie.

Poznajemy polskie krajobrazy – relaksacja przy muzyce

Zachęcam Cię do zobaczenia filmu Polska – od gór do morza – krajobrazy polskie

Informacja dla rodziców:

Zapraszam do konsultacji. Będę dostępna dla Państwa w środę w godzinach

8.00 – 09.30 pod adresem awisniewska@p33.zabrze.pl

Pozdrawiam

Aneta Wiśniewska


LEKCJA 93

Dzień dobry Kochani!

Przed nami zabawa na spostrzegawczość. Zaproście do zabawy rodzeństwo. Poproście, aby uważnie przyjrzeli się przedmiotom w pokoju, w którym jesteście, a następnie, gdy osoba, z którą się bawicie opuści pomieszczenie, szybko wprowadźcie jakąś zmianę – przestawcie jakiś przedmiot albo go schowajcie. Teraz należy odgadnąć o jaką zmianę chodzi. Co zmieniło miejsce? Jakiego przedmiotu brakuje?

Wiecie, że spacerując po Wrocławiu można spotkać różne krasnale. Trzeba się tylko uważnie rozglądać. Lubicie krasnoludki? Tutaj możecie je zobaczyć:

http://krasnale.pl/

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień „Dzień Ojca”. Mam nadzieję, że nikt z Was o tym nie zapomniał. Każdy tatuś musi dzisiaj koniecznie otrzymać piękną laurkę. Przygotujcie klej, nożyczki i kolorowy papier oraz kartkę z bloku. Poniżej znajdziecie inspirację:

Mam pomysł na przygotowanie pysznego deseru z okazji Dnia Taty. Będzie to wspaniała niespodzianka nie tylko dla taty, ale dla wszystkich członków rodziny. Możecie przygotować pucharki, a jeśli nie macie, to wystarczą zwykłe słoiczki. Deser jest łatwy w przygotowaniu. Wystarczy wykorzystać sezonowe owoce np. truskawki, pokruszyć ciasteczka dodać orzechy, gęsty jogurt lub serek homogenizowany. Zobaczcie inspirację:


LEKCJA 92

Wędrówka po kraju – poznajemy wybrane miasta

Dzień dobry mali podróżnicy

Przed nami wakacyjny czas, który sprzyja podróżom i wyprawom. Niestety w tym roku, wakacyjne wojaże mogą być nie co utrudnione ze względu na pandemie. Pamiętajcie jednak, że zawsze można przeżyć wirtualna wyprawę. Dzisiaj zapraszam Was właśnie na taką podróż po naszym kraju. Zwiedzimy wybrane miasta i ciekawe zabytki nie wychodząc
z domu. Naszą podróż rozpoczniemy wesołą piosenką, do której możecie zatańczyć.

Podróże małe i duże – słuchamy piosenki i tańczymy do melodii.

Podróże małe i duże – super piosenki dla najmłodszych

Wędrówka po Polsce – poznajemy najciekawsze miejsca oraz zabytki w Polsce podczas wirtualnej wycieczki. Odpowiadamy na pytania przedstawione w programie.

Zachęcam Cię do zobaczenia filmu edukacyjnego Poznaj miasta Polski – wirtualna wycieczka po Polsce. Poznasz wiele ciekawostek dotyczących wybranych miast a także bardzo ciekawą legendę wrocławską. Oglądaj film z uwagą i spróbuj zapamiętać jak najwięcej informacji.

Jakie miasto najbardziej Cię zainteresowało? Opowiedz o nim swoim najbliższym?

To jest mój kraj – oglądamy prezentację i słuchamy piosenki

Jeśli jesteś zainteresowany dalszym zwiedzaniem naszego kraju, zachęcam Cię do odsłuchu piosenki i obejrzenia prezentacji.

To jest mój kraj – prezentacja

Zachęcam do narysowania miejsca, które Cię najbardziej urzekło. Do tego zadania będziesz potrzebować kartkę, kredki i super pomysł.

Życzę udanej zabawy


LEKCJA 91

Dzień dobry wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom!

Zaczynamy kolejny zdalny tydzień zajęć. Mam nadzieję, Wszyscy jesteście zdrowi i pełni dobrego nastroju oraz energii do pracy.

Przed nami czas podróży zachęcam Was do nauki piosenki „ Jedzie pociąg z daleka”

Skoro pozostajemy w temacie podróżowania, to spróbujcie odgadnąć odgłosy miasta: https://blizejprzedszkola.pl/odglosy-miasta-dzwieki-pd-mp3,3,5794.html#

A teraz proponuję Wam zabawę interaktywną „Podróże”. Waszym zadaniem będzie liczenia sylab.

https://www.janauczycielka.blog/2020/06/ile-sylab-podroze-gra-interaktywna.html?spref=fb&fbclid=IwAR1tDAqBHG3pw6d1_vKQ-aHP4E5URZOkZKOvruxgdiSIy2RDEo0K6VRtsPQ

Na zakończenie zajęć proponuję Wam zrobienie gniotka. To prosta i łatwa do zrobienia zabawka może Wam umilić wakacyjne podróże. Przygotujcie: balon, butelkę 500 ml, mąką ziemniaczaną lub ryż, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/10/jak-zrobic-gniotka/


LEKCJA 90

Polska – poznajemy nasz kraj.

Witam Was w kolejnym tygodniu

Mam nadzieję, że jesteście w dobrych nastrojach i macie ogromną ochotę na wspólną zabawę.

W tym tygodniu porozmawiamy o Polsce. Jestem pewna, że dużo już o naszym kraju wiecie. Myślę jednak, że uda mi się Wam przekazać wiele cennych i nowych wiadomości.

Zapraszam Was do wspólnej przygody w zwiedzaniu ciekawych miejsc i poznania piękna polskich krajobrazów.

Aby melodycznie rozpocząć dzisiejsze spotkanie, zachęcam Was do odsłuchu piosenki Polska – piosenki dla dzieci bajuabju.tv

Czy pamiętasz polskie symbole narodowe? Spróbuj je wymienić?

Polska – Moja ojczyzna –oglądamy program edukacyjny Polska – Moja ojczyzna. Poznajemy mapę Polski, naszych sąsiadów i województwa.

Zachęcam Cię do uważnego obejrzenia programu edukacyjnego Polska – moja ojczyzna.

POLSKA – Moja ojczyzna cz.1 (+zadania dla dzieci)

Zadanie dla dociekliwych:

Czy zapamiętałeś ile mamy w Polsce województw? Poproś najbliższych o pomoc i odszukaj na mapie województwo, w którym mieszkasz? Spróbuj zapamiętać jego nazwę?

Zgaduj zgadula – sprawdzamy naszą wiedzę o Polsce. Rozwiązujemy zagadki tematyczne.

Jeśli lubisz zagadki i łamigłówki, zachęcam Cię do sprawdzenia swojej wiedzy na temat naszego kraju.

Polska zagadki tematyczne


LEKCJA 89

Dzień dobry Wszystkim!

To już piątek. Przed nami ostatnie spotkanie w tym książkowym tygodniu. Na dzisiejsze zajęcia przygotowałam dla Was niezwykle interesujące filmiki o książkach. Poznamy wnętrze książki oraz przepis na komiks. Zachęcam Was do ich zobaczenia. Zastanówcie się, czy posiadacie takie książki w swojej domowej biblioteczce?

Wierszyki domowe – zobacz wnętrze książki

Zachęcam Was do zobaczenia filmu Przepis na komiks – Muzeum Józefa Piłsudskiego
w Sulejówku zaprasza na warsztaty

Wykonaj swój komiks?

Zachęcam Was do wykonania zakładki do książki. Jest to przedmiot niezwykle przydatny, zwłaszcza jeśli lubicie książki i chętnie je poznajecie wspólnie z najbliższymi. Zachęcam Was do obejrzenia filmiku z inspiracją na bardzo ciekawą zakładkę.

Jak zrobić zakładkę do książki z papieru?

Możesz wykonać zakładkę według własnego pomysłu.

Życzę udanej zabawy


LEKCJA 88

W bibliotece

Dzień dobry wszystkim

Biblioteka to niezwykłe miejsce. Zgromadzone są w niej ogromne zbiory przeróżnych książek. Każdy z nas znajdzie tam coś interesującego dla siebie. Dziś wybierzemy się do biblioteki wspólnie z Kicią Kocią. Poznamy również zasady korzystania z książek, które każdy przedszkolak powinien znać i przestrzegać. Na początek jednak poćwiczymy literki. Zachęcam Was drogie przedszkolaki do poznania literek razem z piosenką.

Rozśpiewany poranek – słuchamy piosenki o alfabecie. Poznajemy litery podczas zabawy.

Zachęcam Was do odsłuchu piosenki o alfabecie

Z wizytą w bibliotece – poznajemy biblioteczne zwyczaje razem z Kicią Kocią. Pogłębiamy swoją wiedzę na temat książek.

Zachęcam Cię do zobaczenia bajki Kicia Kocia w bibliotece

Przygotowałam również dla Ciebie wiersz Grażyny Winniczuk „O książkach w bibliotece”

Zastanów się – Czy książki były zadowolone ze swojego wyglądu? Co im przeszkadzało?

Szanujemy nasze książki – poznajemy zasady korzystania z książek.

Zapamiętaj – O książki należy dbać i je szanować. Zachęcam Cię do poznania zasad korzystania z książek, tak aby były zawsze piękne i zachęcały do czytania. Postaraj się je zapamiętać i przestrzegać.

Zasady korzystania z książek


LEKCJA 87

Witajcie moi Kochani!

W tym tygodniu zajęcia dotyczą książek. Dzięki nim rozwijamy swoją wyobraźnię, przenosimy się w fantastyczne miejsca i możemy przeżywać niezwykłe przygody.

Zacznijmy, więc od relaksacji wyobraźcie sobie spacer po baśniowym lesie. Zajmijcie wygodne miejsca i zamknijcie oczka. Wyobraźcie sobie, że otaczają Was wysokie drzewa, kwitną cudne kwiaty i śpiewają piękne kolorowe ptaki.

Pewnie macie swoje ulubione książki i bajeczki, o które prosicie, aby posłuchać przed snem. Są takie, które mimo tego, że były czytane kilka razy nigdy się Wam nie nudzą. Ciekawa jestem czy odgadniecie, o których bohaterów bajek chodzi w podanych zagadkach?

A teraz coś, co bardzo lubicie. W podanym linku znajdziecie zadania do wykonania. Możecie szukać różnic pomiędzy obrazkami oraz pokolorować obrazek według podanego kodu.

http://www.przedszkolelbiska.pl/praca-zdalna/wychowawcy-propozycje-zajec-i-zabaw/4-latki


LEKCJA 86

Czy warto czytać książki?

Witam Was serdecznie kochane przedszkolaki

Książki to skarbnica wiedzy. Dzięki nim możemy odbyć podróż w nieznane, poznać ciekawe historie i przygody. Dziś postaram się Was przekonać do tego, że warto je czytać. …. Książka to naprawdę cenny przyjaciel. Zachęcam Was do odsłuchania piosenki o czytaniu książek.

Czy warto czytać książki? – odpowiadamy na pytanie piosenką. Słuchamy piosenki

o czytaniu książek Małej Orkiestry Dni Naszych.

Porozmawiaj z najbliższymi o ulubionych książkach?

Warto czytać – dowiadujemy się dlaczego warto czytać książki. Poznajemy wiersz Marty Próchniewicz oraz oglądamy bajkę Rodzina Treflików.

Zachęcam do zapoznania się z wierszem Marty Próchniewicz Warto czytać. Znajdziesz go na stronie

http://wierszykidladzieci.pl/prochniewicz/ksiazki.php

Jeśli lubisz oglądać bajki, zachęcam Cię do poznania rodziny Treflików i ich przygody

z książkami.

Bajki Rodzina Treflików „Warto czytać”

A teraz zadanie dla Ciebie. Zastanów się i wymień trzy powody dla których warto czytać książki? Opowiedz o nich swoim najbliższym?

Z życia małych dzieci – słuchamy opowiadań Zuzanny Morawskiej z audiobooka.

Na zakończenie zapraszam Cię na słuchowisko. W dzisiejszych czasach można posłuchać bajek czytanych przez inne osoby na przykład z telefonu. Ten sposób nazywa się audiobook. Zapraszam Cię na słuchowisko Zuzanny Morawskiej „Z życia małych dzieci”.

Z życia małych dzieci cała bajka – Bajkowisko.pl – słuchowisko dla dzieci (audiobook)

Życzę miłego słuchania


LEKCJA 85

Książka dawniej i dziś – poznajemy historię powstawania książek

Witam Was serdecznie w tym pogodnym czerwcowym dniu.

Mam nadzieję, że humory Wam dopisują i jesteście gotowi na nowe wyzwania.

Dziś poznamy historię powstawania książek. Dowiecie się w jaki sposób ludzie w dawnych czasach przedstawiali swoje myśli i kto wymyślił druk. Będziecie mogli również wykonać swoją własną obrazkową książeczkę. Zachęcam Was do wspólnej zabawy.

Książka – poznajemy świat książek razem z wierszem Agaty Dziechciarczyk.

Zachęcam Cię do poznania wiersza Agaty Dziechciarczyk pt. „Książka”.

https://eduzabawy.com/wierszyki/agata-dziechciarczyk/ksiazka/

Zanim pojawiła się książka – poznajemy historię powstania druku i pierwszych książek.

Zachęcam Cię do poznania historii powstawania książek. Odbędziesz podróż do dawnych czasów, w których jeszcze nie znano liter i swoje myśli zapisywano za pomocą obrazków. Poznasz również osobę, która wymyśliła druk. Oglądaj program bardzo uważnie!!! Myślę, że Cię zainteresuje.

Jak powstaje książka?

Moja książka – tworzymy własne mini książeczki

Jeśli chcesz stworzyć swoją książkę, zachęcam Cię do obejrzenia filmiku z inspiracją. Dowiesz się jak wykonać własną książeczkę. Możesz ją uzupełnić naklejkami, obrazkami lub samodzielnie wykonać ilustracje.

Dzień Książki – mini książeczka

Życzę miłej zabawy

Informacja dla rodziców:

Zapraszam do konsultacji. Będę dostępna dla Państwa w środę w godzinach

12.30 – 14.00 pod adresem awisniewska@p33.zabrze.pl

Pozdrawiam

Aneta Wiśniewska


LEKCJA 84

Jak powstaje książka?

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Przed nami kolejny tydzień i nowe wyzwania. Tydzień ten poświęcimy książkom, które zapewne są w każdym domu. Mogą to być książki kulinarne, encyklopedie, powieści….
W Twoim pokoju na pewno znajdziesz książki dla dzieci z wierszami, bajkami czy baśniami, które są wypełnione kolorowymi obrazkami. Zastanów się, którą z poznanych książek lubisz najbardziej? Opowiedz o niej swoim najbliższym.

Jak powstaje książka? – oglądamy film. Poznajemy etapy powstawania książki.

Czy wiesz jak powstaje książka? Zachęcam Cię do obejrzenia filmu stworzonego na warsztatach animacji w księgarni Dwie Siostry.

Jak powstaje książka – film

Zastanów się, czy łatwo jest wydać książkę? Kto jest potrzebny, aby książka powstała?

Narysuj okładkę swojej ulubionej książki.

Do wykonania tego zadania będziesz potrzebować kartkę, kredki i super pomysł.

Rozwiązujemy zagadki – utrwalamy wiedzę o książkach.

Jeśli lubisz rozwiązywać zagadki i łamigłówki zachęcam Cię do odwiedzenia strony z cyklu „10 zabaw z książką”. Znajdziesz tam ciekawe pomysły na utrwalenie swojej wiedzy na temat powstawania książki

Rozwiąż zagadki – Z cyklu „10 zabaw z książką”

https://czasdzieci.pl/ro_zabawy/id,2813a6b.html

Przygody Rozi – ulubiona książka – oglądamy bajkę.

Zachęcam Cię do obejrzenia bajki dla dzieci Przygody Rozi – ulubiona książka

Życzę miłego oglądania


LEKCJA 83

Witajcie Kochani!

Zacznijmy od przypomnienia piosenki Drobnonutki pt. Alfabet warzywno – owocowy. Utrwalicie nazwy warzyw i owoców oraz poznacie literki.

Posłuchajcie bardzo znanego wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Spróbujcie wymienić jak najwięcej warzyw z wiersza.

Pora na zadanie plastyczne – narysujcie swoje ulubione warzywo oraz owoc.

Zachęcam Was do uważnego obejrzenia bajki Ekipa Chrumasa odcinek 5 „Podróż w czasie”. Zastanówcie się, jak sposób odżywiania się bohaterów bajki wpłynął na ich zdrowie

i samopoczucie w dorosłym życiu?

Zastanówcie się – W jaki sposób się odżywiacie?

Zachęcam Was do „przygotowania” zdrowej zupy razem z bohaterami bajki. Zapamiętajcie, jakie warzywa są niezbędne do jej ugotowania?

Gotujemy zupę – Warzywa po polsku dla dzieci


LEKCJA 82

Witajcie Kochani!

Na dobry początek posłuchajcie edukacyjnej piosenki dla dzieci z wesołą melodią, łatwa do zapamiętania i powtórzenia. DrobNutki uczą dzieci jak wygląda alfabet oraz jakie warzywa i owoce zaczynają się na poszczególne literki alfabetu. Piosenka w sam raz dla wszystkich przedszkolaków.

Zobaczcie krótką bajeczkę pt. „Witaminki”, z której dowiecie się, gdzie znajdują się dane witaminy.

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Oprócz zdrowego odżywiania ważny jest zdrowy tryb życia, czyli właściwa ilość snu i ruchu. Teraz zapraszam Was do ćwiczeń ruchowych w formie ruletki:

Na zakończenie zajęć usiądźcie razem z mamą i spróbujcie ułożyć zdrowy jadłospis dla całej rodziny na następne dni. Mam nadzieję, że będziecie również mogli wziąć udział w przygotowaniu posiłków, a może nawet wyczarujecie jakąś pyszną sałatkę owocową na podwieczorek dla całej Waszej rodziny.


LEKCJA 81

Dary natury – skąd się biorą warzywa i owoce?

Witam Was serdecznie

Już zapewne wiecie, że warzywa i owoce to ważne produkty w naszej diecie. Powinniśmy je jeść codziennie. Na dzisiejszych zajęciach dowiedzie się jak można je przetworzyć oraz poznacie kilka smacznych przepisów na zdrowe przekąski. Na początek jednak zapraszam Was do zabawy w pomidor. Życzę Wam wesołej zabawy.

Pomidor – zabawa słowna. Bawimy się razem z najbliższymi. Zadajemy pytania.

Zachęcam Cię do bardzo znanej zabawy pomidor. Jest to zabawa dla dwóch osób. Zaproś do niej jeszcze jednego uczestnika. Zadawajcie sobie pytania. Pamiętaj – na każde pytanie odpowiadasz słowem POMIDOR.

Skąd się biorą owoce i warzywa – oglądamy film edukacyjny. Poznajemy ciekawostki dotyczące uprawy warzyw i owoców.

Zapraszam Cię do uważnego obejrzenia filmu edukacyjnego Skąd się biorą warzywa, owoce
i mleko
. Dowiesz się wielu ciekawostek dotyczących ich uprawy oraz sposobów przetwarzania.

Jeśli masz ochotę na własną uprawę roślin spróbuj wyhodować rzeżuchę. Zachęcam Cię do obejrzenia filmiku Tesco inspiruje – jak hodować rzeżuchę?

Zdrowe przekąski – uczymy się przygotowywać zdrowe przekąski razem z Miau.

Czy lubisz zajadać zdrowe przekąski? Myślę, że tak. Jeśli chcesz poznać ciekawe i proste przepisy, zachęcam Cię do obejrzenia propozycji filmowej opracowanej w ramach akcji „Owoce w szkole”. Myślę, że chętnie je wykonasz razem z bliskimi.

Propozycja dla dzieci kreatywnych – Wykonujemy owoce z papieru.

To propozycja dla dzieci lubiących składanie papieru. Zapraszam Cię do obejrzenia filmiku
z inspiracjami. Znajdziesz tam ciekawe pomysły na wykonanie owoców z papieru. Życzę miłej zabawy

Harmonijkowe owoce/ Accordion fruit


LEKCJA 80

Dzień dobry moje Przedszkolaki!

Już wiecie, żeby być zdrowym trzeba dokonywać mądrych wyborów. Można jeść smacznie i zdrowo. Przed nami lato – pora wspaniałych, kolorowych i pachnących owoców. Są pyszne same w sobie, ale można z nich zrobić kolorową sałatkę albo powbijać na patyczki do szaszłyków i zrobić wspaniały deser. Oczywiście zdrowe odżywianie to nie tylko owoce i warzywa, ale również nabiał i pełnoziarniste pieczywo. Możecie się o tym dowiedzieć z wiersza S. Karaszewskiego pt.: „Dla każdego coś zdrowego”

https://sp7wolomin.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=12

Posłuchajcie utworu o przekornym tytule „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. Może, jeśli Wam się spodoba nauczycie się ją śpiewać?

Tutaj znajdziecie ciekawe zadania i karty pracy związane z dzisiejszym tematem:

https://www.superkid.pl/polacz-w-pary-zdrowe-odzywianie

Do zajęć plastycznych potrzebne Wam będą gazetki reklamujące artykuły spożywcze, klej, nożyczki i 2 białe kartki papieru. Na jednaj kartce narysujcie talerz, a na drugiej kosz na śmieci. Powycinajcie z reklam i posortujcie zdrowe produkty przyklejcie na Wasz talerz, a niezdrowe do kosza.

https://www.twinkl.co.uk/resource/po-t-t-5487-zestaw-do-sortowania-zdrowe-odzywianie-polish-polish-polski


LEKCJA 79

Zdrowe i kolorowe smaki

Witam Was serdecznie

Przed nami kolejny dzień i nowe zadania. Na dzisiejszych zajęciach utrwalimy kolory razem Julkiem. Wspólnie z Olą i Stasiem powtórzymy wiadomości o piramidzie zdrowia oraz rozwiążemy zagadki o owocach i warzywach z rybką Minimini. Zachęcam Was do wspólnej zabawy.

Kolory – oglądamy bajkę edukacyjną. Utrwalamy kolory razem z Lulkiem.

Zachęcam Cię do odwiedzenia strony Kolory dla dzieci – Lulek. TV. https://www.youtube.com/watch?v=vf8cJ762jAM

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Zdrowia Smaki – utrwalamy wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dowiadujemy się ciekawostek dotyczących kolorów owoców i warzyw.

Zdrowe odżywianie się to podstawa naszego zdrowia. Zachęcam Cię do obejrzenia bajki edukacyjnej Przygody Oli i Stasia – warzywa i owoce. Dzięki bohaterom, dowiesz się, czy kolory warzyw i owoców mają znaczenie?

Cykl filmów edukacyjnych Na temat zdrowego odżywiania się. Przygody Oli i Stasia – warzywa i owoce.

https://www.youtube.com/watch?v=ZzYZFbO0CAY

Posłuchaj również piosenki Zdrowia Smaki – Centrum Uśmiechu

Rozwiązujemy zagadki razem z rybką Minimini

Jeśli lubisz zgadywać, zachęcam Cię do spotkania z rybką Minimini. Przygotowała ona specjalnie dla Ciebie zagadki o warzywach i owocach. Sprawdź swoją wiedzę.

Zgadnij co to za warzywo – gra. Rozwiązujemy zagadki

https://www.miniminiplus.pl/rybka-minimini/gry/zgadnij-co-to-za-warzywo

Zgadnij, co to za owoc- gra. Rozwiązujemy zagadki

https://www.miniminiplus.pl/rybka-minimini/gry/zgadnij-co-to-za-owoc

Narysuj swoje ulubione warzywo lub owoc.

Informacja dla rodziców:

Zapraszam do konsultacji. Będę dostępna dla Państwa w środę w godzinach

12.30 – 14.00 pod adresem awisniewska@p33.zabrze.pl

Pozdrawiam

Aneta Wiśniewska


LEKCJA 78

Dzień dobry moi Kochani!

W tym tygodniu poznajemy sposoby na zdrowe odżywianie. Zacznijmy od rozwiązania kilku zagadek o zdrowym odżywianiu:

http://zagadkidladzieci.net/zagadki/Zagadki+dla+dzieci+o+zdrowym+od{2f45b92fe49c1cf987a7bf8bbc36d1c876dc008c588079f6b0d05a969b272f61}C5{2f45b92fe49c1cf987a7bf8bbc36d1c876dc008c588079f6b0d05a969b272f61}BCywianiu

Zapraszam Was na „Lekcję o zdrowym odżywianiu”

Wiecie już, że bardzo ważne jest to co jecie, ale jeszcze lepiej będą Wam smakowały posiłki, gdy będziecie je spożywać na pięknie nakrytym stole, dlatego mam propozycję wykonania pięknych serwetek pod talerze. Przygotujcie duże kartki papieru, złóżcie je kilkakrotnie i powycinajcie otworki o różnych kształtach. Po rozłożeniu otrzymacie piękne serwetki.

Tutaj znajdziecie ciekawe zadania i karty pracy związane z dzisiejszym tematem:

https://www.superkid.pl/zdrowe-odzywianie


LEKCJA 77

Poznajemy piramidę zdrowia razem z Pascalem Brodnickim

Witam Was serdecznie

Przed nami kolejny tydzień i nowe zagadnienie. Przez kolejne dni będziemy rozmawiać
o zdrowym odżywianiu się. Dziś poznamy piramidę zdrowia razem z Pascalem Brodnickim oraz spróbujemy skomponować dowolny zdrowy posiłek. Na początek jednak zapraszam Was do zabawy w ul. Poćwiczymy nasze rączki. Zapraszam Was serdecznie do zabawy.

Ul – poznajemy zabawę wierszykowaną paluszkową. Naśladujemy ruchy i ćwiczymy nasze rączki.

Wiem, jak zdrowo się odżywiać – oglądamy filmik edukacyjny i odpowiadamy na pytania „Pascal Brodnicki zachęca dzieci i młodzież do zdrowego trybu życia PL”

Zachęcam Cię do obejrzenia programu Pascala Brodnickiego. Poznasz wiele ważnych informacji dotyczących odżywiania się. Pamiętaj – właściwe odżywianie się jest kluczem do zachowania zdrowia. Do oglądania programu zaproś swoich najbliższych.

Posłuchaj piosenki Witaminki w wykonaniu zespołu Śpiewające brzdące

Zastanów się – Dlaczego warto jeść warzywa i owoce? Wymień te, które lubisz najbardziej?

Zdrowy talerz – praca kreatywna. Komponujemy zdrowy posiłek. Wycinamy
i przyklejamy na kartkę produkty zdrowe z gazetek reklamowych.

Do wykonania pracy będziesz potrzebować gazetkę reklamową z dowolnego sklepu.

Z pośród różnorodnych produktów, wybierz te, które Twoim zdaniem są najzdrowsze.

Wytnij je i przyklej na kartkę lub papierowy talerz. W ten sposób możesz skomponować dowolny posiłek: śniadanie, obiad lub kolację.


LEKCJA 76

Witajcie Kochani!

Każdy z Was na pewno ma pomysł na to kim zostanie, gdy dorośnie. Wiecie, że istnieje bardzo dużo ciekawych zawodów. Wasi rodzice też wykonują różne prace. Zapytajcie ich czy pamiętają kim chcieli zostać, gdy mieli tyle lat co Wy teraz.

Zachęcam Was do posłuchania piosenki Zawody – Piosenki Wujka Ogórka

Poznajcie zawody i różne miejsca pracy razem z profesorem Szymonem. Spróbujcie wykonać zadania przez niego przygotowane.

Dzieci starsze zachęcam do obejrzenia filmiku Przedszkole Profesora Szymona

https://www.youtube.com/watch?v=_NiXDHBpSh8

Dzieci młodsze zachęcam do obejrzenia bajki Poznajemy miejsca pracy i różne zawody – 123 Edukacja

Porozmawiajcie z rodzicami o wykonywanych przez nich zawodach?

Zastanówcie się, kim chcielibyście zostać gdy dorośniecie? Opowiedzcie o tym swoim najbliższym. Spróbujcie narysować swój wymarzony zawód.


LEKCJA 75

Przyjaciele z różnych zakątków świata

Witam Was serdecznie w kolejnym dniu

Dziś zapraszam Was do zabawy z dziećmi z całego świata. Odbędziemy podróż po świecie razem z profesorem Szymonem. Zwiedzimy kontynenty i poznamy ich mieszkańców. Zaprasza do wspólnej zabawy.

Kolory – oglądamy bajkę edukacyjną. Utrwalamy kolory razem z Lulkiem.

Zachęcam Cię do odwiedzenia strony Kolory dla dzieci – Lulek. TV. Poćwicz kolory razem
z Lulkiem.

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Kontynenty i ich mieszkańcy – odbywamy podróż po świecie razem z profesorem SzymonemPoznajemy kontynenty i ich mieszkańców. Słuchamy piosenki
o kontynentach.

Zachęcam Cię do wędrówki po kontynentach. Oglądaj program z uwagą. Zapamiętaj, ile mamy kontynentów? Jeśli lubisz wyzwania, spróbuj zapamiętać nazwy kontynentów i ich mieszkańców?

Poznajemy kontynenty – Szkoła profesora Szymona

Profesor Szymon przygotował również dla Ciebie piosenkę. Posłuchaj jej.

https://www.youtube.com/watch?v=hyYmyG0SugU

Piosenka edukacyjna dla dzieci – Kontynenty – Profesor Szymon

Jesteśmy dziećmi – słuchamy piosenki i bawimy się w Kółko graniaste z dziećmi
z różnych zakątków świata.

Czy znasz zabawę Kółko graniaste? Myślę, że doskonale pamiętasz ją z przedszkola. Zaśpiewaj piosenkę wspólnie z przyjaciółmi z różnych zakątków świata.

Kółko graniaste – piosenki dla dzieci BajuBaju.tv

Posłuchaj również piosenki Jesteśmy dziećmi – Śpiewające Brzdące – piosenki dla dzieci


LEKCJA 74

Witajcie Słoneczka!

Dzisiaj czeka na Was wspaniały temat zajęć –marzenia. Któż z nas nie lubi marzyć? Każdy ma swoje marzenia, które chciałby spełnić. Są też takie, które się nie spełnią, ale przyjemnie jest pofantazjować, puścić wodze wyobraźni. Zobaczcie jakie marzenia realizuje Pomysłowy Dobromir:

Proponuję zażyć trochę ruchu. Przed Wami ruletka – zakręćcie wirtualnym kołem i wykonajcie ćwiczenia:

Poćwiczyły już Wasze ciała, to teraz pora poćwiczyć umysły. Przed Wami dwie propozycje na koncentrację uwagi i spostrzegawczość : „Sudoku- dzieci świata”- gra interaktywna oraz wyszukiwanie takich samych wzorów:

https://www.janauczycielka.blog/2020/05/sudoku-dzieci-swiata-gra-interaktywna.html?spref=fb&fbclid=IwAR1AlF7eCGhBZ7xkPp_lB8wLeyBXo1bYdna5TrNa8-Tu3FqZdN-EcbfFcvk

http://pisupisu.pl/przedszkole/wzory